Design Week - Mediolan 2016

I po targach w Mediolanie - jak było? Bardzo ciekawym punktem podczas tygodnia designu jest Ventura Lambrate - poprzemysłowe tereny i stare kamienice w północno-wschodniej części miasta na ten tydzień zamieniają się w centrum designu. Ciekawe pomysły, start-upy, młodzi designerzy, nowatorskie koncepcje, design, moda, meble, biżuteria... - projekty funkcjonalne, jak i wystrzałowe, z nietuzinkowych materiałów... A na przerwę można przysiąść w specjalnie przygotowanych przestrzeniach. 

Jednym z najważniejszych punktów całego tygodnia jest strefa mediolańskiego designu - Zona Tortona - gdzie prezentują się wystawcy z całego świata. 
Co było ? Jak zwykle fantastyczna ekspozycja Mooi na tle surowych zdjęć - autor - Rebecca Bathory. Marcel Wanders i jego świnka. Nowości Vibii, które na żywo prezentują się jeszcze lepiej. Nowy koncept na telewizor – Serif Tv od Samsunga. Naklejane wzory płytek ! Elektryczne rowery, piękne dodatki, włączniki, gumowe podkładki, parasole na drugą stronę, głośniki, tapety, porcelanowa biżuteria …. i spektakularna wystawa Citizen ! Sami zobaczcie
 

Będąc w Mediolanie podczas tygodnia designu nie można oczywiście opuścić terenu wystawienniczego pod Mediolanem w Rho - 150 000 m2, ponad 1300 wystawców z całego świata. 
Przedstawiamy strefę Salone Satellite, gdzie wystawiają się młodzi projektanci. Z naszego kraju można było podziwiać projekty Agaty Nowak, jej offline chair, multifunctional desk oraz timewatch - ten ostatni urzekł nas najbardziej.
 

Temat przewodni tegorocznych targów to Salone Internazionale del Bagno, czyli łazienki. Przedstawiamy kilka aranżacji, detali i akcesoriów, ciekawe baterie i grzejniki, coś dla maluchów, a na koniec łazienka projektu Diesel dla Scavolini.

Ten rok, poza łazienkami, to równiez rok kuchni - Eurocucina ! Kuchnia 2016 to dużo witryn i otwartych półek, to agd kolorystycznie dopasowane do mebli, to cienkie blaty, to drewno i materiały o strukturze drewna, to kamień i mu pochodne oraz mocno widoczny industrialny akcent w postaci stalowych konstrukcji, półek, regałów czy okapów. Złoto, mosiądz lub miedź mile widziane, a dla odważnych i lubiących zmiany - fronty kuchenne pokryte tapetą.