Fabryka Boen - Litwa 2015

Na zaproszenie od Decoroom udaliśmy się na kilkudniową wycieczkę na Litwę w celu odwiedzenia fabryki Boen - producenta naturalnych podłóg drewnianych, paneli podłogowych i parkietów. 

Deski produkowane przez Boen cechuje piękne wzornictwo, dbałość o szczegóły i wysoka jakość. Starannie wyselekcjonowane drewno przechodzi przez szereg procesów zanim zostanie dostarczone do dystrybutorów, aby finalnie zagościć w naszych domach. Specjalnie wyspecjalizowane w tym celu kobiety sprawdzają dokładnie każdy kawałek drewna i odrzucają wszystko to, nawet niewidoczne dla nas gołym okiem, co nie może przedostać się do produkcji. 

W ofercie firmy znajdziemy deski, które możemy dopasować do naszych preferencji i potrzeb. Większość produktów podzielona jest na klasy pod względem czystości drewna i usłojenia, wielkości klepek oraz materiału wykończeniowego. Ciekawą propozycją jest nowość - lakier live pure - idealna propozycja dla zwolenników lakierowanych podłóg. Podłogi pokryte tym lakierem wizualnie nie różnią się od olejowanych - lakier idealnie wnika w strukturę drewna i uwydatnia jego fakturę, nie pozostawiając, typowej dla lakieru, gładkiej i jednolitej powierzchni.