Warsaw Home - Warszawa 2017

Druga edycja targów wnętrzarskich w Warszawskim Nadarzynie dobiegła końca. W trzech halach ekspozycyjnych można było nacieszyć oczy pięknymi produktami, zainspirować się, poznać nowe marki, ciekawe materiały, nowatorskie rozwiązania .... sami zobaczcie :

Festiwal Wnętrz - Kraków 2017

Przedstawiamy nasze TOP 11 tegorocznego Festiwalu Wnętrz w Krakowie :

Design Week - Mediolan 2017

Jak co roku wybraliśmy się do Mediolanu, aby zobaczyć co nowego w świecie wnętrz i jak daleko w tym roku posunęły się umysły młodych projektantów. Przedstawiamy fotorelację z tych krótkich, ale intensywnych dni spędzonych w Mediolanie podczas tygodnia designu :

Zwyczajowo nie mogło nas zabraknąć w strefie Ventura Lambrate, w której można podziwiać najbardziej odjechane pomysły młodych projektantów. Wśród wielu licznych wystawców największą uwagę przykuły m.in.: nogi do stołów z charakterem, ciekawe propozycje prezentacji zieleni, tabliczki czekolady z wykutymi planami miast, filiżanki do espresso ze skorupek jajek nawołujące do zmniejszenia tempa życia oraz wieszaki ze specjalnymi otworami, do których można wlać olejki zapachowe, aby nasze ubrania pozostawały świeże i pachnące - sami zobaczcie :

Kolejną ulubioną przez nas dzielnicą jest Tortona gdzie w tym roku wystawiały się polskie szkoły designu z różnych miast Polski :

Tegoroczne targi w centrum wystawienniczym Rho pod Mediolanem odbyły się pod hasłem Euroluce. Przedstawiamy zalążek tego co można było zobaczyć :

TARGI POZNAŃSKIE - Arena Design, Meble Polska, Home Decor - Poznań 2017

Mieliśmy ogromną przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w Targach Poznańskich. Ogrom wystawców oraz przestrzeni wystawienniczej robi wrażenia - na pewno nie był to nasz ostatni raz!

Przedstawiamy nasze TOP 11 : 

Można było pooglądać i ocenić wiele mebli tapicerowanych różnych producentów, wśród których znaleźliśmy kilka naszych faworytów. Piękne i wygodne meble od Mobellosa, MadALTO i Topline.

Nie mieliśmy wcześniej okazji przysiąść na fotelu od Custom Form – choć wygląda niepozornie to wygody mu ująć nie można !

Zjawiskowe dywany i tekstylia od Shiv Shakti Exports

Lampy od TAR jak zwykle zachwycające :)

Piękne lampy z brzozowej sklejki od Secto Design

Problem z brzydkimi podsufitkami rozwiązany – Vita Copenhagen wypuściła Cannonball – bardzo estetyczne i dopracowane w każdym detalu zawieszenie, dzięki któremu łatwo rozprowadzisz swoje ulubione lampy w dowolnej konfiguracji. Zawieszenie pasuje do każdego klosza – na pewno z kolekcji firmy ;)

Śliczne uchwyty od Giusti

Rewelacyjne lakiery Lechler – zjawiskowe kolory i efekty do osiągnięcia, można nimi pokryć nawet czajnik ! Zainteresowanych wtajemniczy firma STS BERG.

Płyty meblowe fantastycznie imitujące drewno od Egger

TARGI ZAPROJEKTOWANI - STARA ZAJEZDNIA - KRAKÓW 2016

Kilkudniowa spotkanie z designem dobiegło końca. Co roku przyciąga nowymi pomysłami, wykładami oraz warsztatami. 

Jedną z zaproszonych gości była w tym roku Margaret Larmuth, szwajcarska specjalistka VM, w której wykładzie mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Cieszy nas, że coraz częściej zwraca się uwagę na istotę projektowania, którą jest dbałość o konsumenta. To do niego kierowane są dane produkty i usługi, dlatego otoczenie, które go otacza powinno być przyjazne i zachęcające, działać na emocje, odpowiadać na jego potrzeby - nie tylko te oczywiste jakim jest np. zakup danego produktu. Dlatego warto pokazać mniej, a lepiej, wygospodarować miejsce, aby można było usiąść i odpocząć, zaproponować dany produkt zupełnie za darmo - a w ostatecznym rozrachunku właśnie takie podejście przyniesie największe zyski. 

W niedzielę tłumy kierowały się do Starej Zajezdni na Targi Designu gdzie prezentowało się wiele ciekawych marek. Poza dobrze nam znanymi i lubianymi kilka nowych zwróciło naszą szczególną uwagę, a niektóre znalazły nawet swoje miejsce w naszej prywatnej kolekcji :) 

Festiwal Wnętrz - Kraków 2016

Tegoroczny Festiwal Wnętrz w Krakowie uważamy za bardzo udany. Można było podziwiać wiele świetnych projektów, wysoką jakość ich wykonania oraz to co podobało nam się najbardziej - funkcjonalność i możliwość dostosowania danego produktu pod konkretnego użytkownika - super !

Na wykład wybraliśmy się tylko jeden - zachwyceni zeszłorocznym "Polskim Design`em" poprowadzonym przez dr Krystynę Łuczak-Surówkę uznaliśmy za punkt obowiązkowy jej tegoroczne wystąpienie "Czy design ma płeć?". O stereotypach, projektantach i projektach, o myśleniu i postrzeganiu - zarówno dzisiaj jak i kiedyś. O tym jaki powinien być design - nie ważne czy ładny czy brzydki czy się podoba - ważne by był mądry, spełniał swoją funkcję i był spójny z jego użytkownikiem.  Było to kolejne fantastyczne doznanie, opowiedziane z pasją i humorem - dziękujemy i zarażamy dalej :)

Przedstawiamy kilku wystawców, tych już dobrze znanych oraz tych, którzy właśnie dołączyli do naszych ulubionych : 

Fabryka Boen - Litwa 2015

Deski produkowane przez Boen cechuje piękne wzornictwo, dbałość o szczegóły i wysoka jakość. Starannie wyselekcjonowane drewno przechodzi przez szereg procesów zanim zostanie dostarczone do dystrybutorów, aby finalnie zagościć w naszych domach. 

Read More

Krakowskie Targi Dobrego Wnętrza - Stara Zajezdnia - 2014

Wieli kreatywnych ludzi zebrała w zeszły weekend Stara Zajezdnia podczas Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza - Papier Kamień Nożyce. Oczy nasze nacieszyły się ciekawymi produktami, które już chciałyby pojawić się w naszych projektach.

Read More

Design Week - Mediolan 2013

Fiera di Milano jest największą imprezą wnętrzarską na świecie. Ogromne centrum wystawiennicze w Rho, pod Mediolanem, wielkości 230 000m2, na którym co roku prezentuje się ok. 2500 wystawców z całego świata, gościło w tym roku ponad 320 000 odwiedzających. Jednak targi w Mediolanie to nie tylko wnętrza w Rho....

Read More